Leštenie a ochrana svetiel

Leštenie svetielJedna z našich najžiadanejších služieb


svetlá dnešných automobilov sú zväčša zo špeciálnych plastov. Svetelný lúč novými svetlami prechádza v poriadku a veľmi ľahko. Plasty po čase začnú meniť svoj vzhľad a svetelný lúč cez nich preniká s problémami. Vodiči za zťaženej viditeľnosti (hmla, noc, dážď, ...) vidia podstatne horšie. Lúč je rozptýlený a má horšiu intenzitu bez rozdielu typu svetla.


Leštenie svetielČím nastáva opotrebenie svetiel?

1, vekom svetiel – bežným stárnutím plastov (degradácia plastu)
2, pôsobením ultrafialového žiarenia zo slnka (žltnutie plastov)
3, umývaním agresívnymi chemickými látkami na umyvárkach a v servisoch
4, pôsobením chemického posypu v zimných mesiacoch
5, pôsobením častic, ktoré sa uvolňujú z niektorých druhov stromov
6, mechanickým pôsobením (ľad, sneh, kefy a škrabky v zime, kefy v autoumyvárňach, ...)

 

Prečo mať svetlá v poriadku?

1, svetlá, ktoré sú v poriadku majú ďaleko lepšiu svietivosť ako opotrebené svetlá (svetelný lúč prechádza svetlometmi bez problémov, svietivosť svetla je o mnoho vyššia, svetlá majú pôvodný tvar svetelného profilu ako keď boli nové)
2, aby ste nemali problémy pri pravidelnej kontrole na stanici technickej kontroly
3, iný účastník cestnej premávky Vás skôr zaznamená, to znamená, že ste lepšie viditeľný
4, hodnota vozidla bude so svetlami, ktoré sú v poriadku a majú číri vzhľad o mnoho vyššia (napríklad pri predaji vozidla, ...)

 

Ako sa to robí a aká je cena?

Leštenie svetiel

Celý proces leštenia jedného svetlometu trvá cca 1hodinu. U niektorých typov svetiel je potrebné leštené svetlo demontovať z vozidla a u tých ostatných sa leští svetlo priamo na vozidle. Dokážeme vyleštiť predné, ale aj zadné svetlá. Leštenie prebieha mechanickou cestou za pomoci špeciálnej leštiacej súpravy a niekoľkých druhov pást, ktorými sa leští postupne v niekoľkých vrstvách. Leštením sa odstráni nielen zažltnutie plastu, ale aj jemné poškodenia a škrábance. Hlboké rýhy a poškodenia (napríklad od kamienkov) nie je možné celkom ostrániť.Po leštení ostane povrch hladký a svetlo má číri vzhľad. Čím je obnovená je správna funkčnosť. Cena takého leštenia je od 20,-€ s DPH za 1 svetlomet.

 

Leštenie svetiel

 

V budúcnosti je možné, že svetlo znovu zažltne, ale toto sa dá už odstrániť o mnoho jednoduchšie 5-minútovým preleštením. Leštíme svetlá všetkých značiek vozidiel.

 

Leštenie svetiel

 

Je možná ochrana svetlometov pred stárnutím a degradáciou?

Leštenie svetiel

Áno, ochrana svetiel je možná. Najlepšie dlhodobé skúsenosti máme so špeciálnou nano-technológiou ProTect. Je to super moderná nanotechnológia vyvinutá pre kozmický priemysel ako ochrana vonkajšieho plášťa parabolických satelitov. ProTect sa prichytí na molekulárnej štruktúre a tak vytvorí extremne pevný a odolný keramicky spevnený povrch.Tento povrch chráni Vaše svetlá pred povrchovými nečistotami, agresívnymi chemickými látkami a ultrafialovým žiarením.Jeho ďalšou výhodou je, že odpudzuje vodu, čím udržiava Vaše svetlomety čisté. Nejde o polymérový vosk ani iné „zázračné“ chémie, ktoré je potrebné znovu a znovu obnovovať. Trvanlivosť ochrany Protect je stanovená na obdobie 5-tich rokov. Túto nanotechnologickú ochranu je možné použiť aj na ochranu laku vozidla. Tento produkt je tak kvalitný a overený, že ho bežne ponúka aj jedna luxusná japonská značka automobilov ako svoj popredajný produkt. Cena ochrany ProTect na jedno svetlo je 50,-€ s DPH.

 Leštenie svetiel