Podvozkový servis

Podvozok – nielen komfort ale hlavne bezpečnosť


Podvozkový servisPodvozok patrí do skupiny najviac namáhaných častí vozidla (najmä na našich cestách), ale zároveň patrí k skupine najviac zanedbaných častí motorových vozidiel. Kedy ste si nechali na vozidle naposledy skontrolovať napríklad smerovú odchýlku, alebo priľnavosť? Samozrejme nejde len o zanedbanie zo strany majiteľov vozidiel. Mnohé servisy nie sú vôbec vybavené modernými testovacími linkami podvozkov, a tak sa ich kontrola podvozku zužuje len na obhliadku voľných častí podvozku, ktoré vo väčšine prípadov už v takejto dobe vydávajú divné zvuky. 


Ak zoberieme podvozok ako konštrukčný prvok, ktorý má v prvom rade zabezpečiť bezpečnosť vozidla v tých najkritickejších situáciách (pri extrémnom brzdení, manévrovaní vozidla, prejazde zákrut, ...) a za rôznych podmienok (mokrá vozovka, sneh, mráz, vysoké teploty, prach, ...) je to jeden z najdôležitejších prvkov vozidla. 


Zároveň ide o prvok, ktorý aktívne ovplyvňuje ďalšie konštrukčné prvky a jazdné vlastnosti vozidla. Ak má napríklad vozidlo veľkú smerovú odchýlku môžete mať aj tie najideálnejšie brzdy, ale v kritickej situácií Vás môžu prekvapiť nechceným vybočením vozidla. Ak máte napríklad na podvozku nerovnomerne opotrebované tlmiče môže Vás vozidlo v kritickej situácií prekvapiť nechceným „vynesením“ v zákrute.

 

Prevencia je najlacnejšia informácia o stave podvozku

 

Podvozkový servisV našej spoločnosti podvozkom venujeme dostatočnú pozornosť pravidelnou kontrolou vykonávanou takmer pri každej návšteve nášho servisu pomocou diagnostickej linky NUSSBAUM a pomocou 3D geometrie HUNTER. Počas kontroly podvozku zmeriame na vozidle podrobne také dôležité parametre ako sú smerová odchýlka, priľnavosť, ovalita, pasívny odpor vozidla, odklon, zbiehavosť, záklon, priama poloha, poloha volantu a celková zbiehavosť. Zároveň vozidlo prejde kompletnou vizuálnou a funkčnou kontrolou podvozku, kde sú skontrolované prípustné vôle a celkový stav jednotlivých konštrukčných prvkov. Snažíme sa priblížiť túto službu každému zákazníkovi preto sme stanovili nízke cenové hladiny (kontrola podvozku na linke NUSSBAUM od 6,- EUR, kontrola / zameranie / nastavenie geometrie pomocou HUNTER od 30,- EUR). Nečakajte pokiaľ budete mať zodraté pneumatiky, nečkajte pokiaľ Vás vozidlo v kritickej situácii prekvapí neštandardným správaním.

 

Výmena dôležitých častí podvozku

 

Spolupracujeme s viacerými značkovými výrobcami podvozkových častí, dokážeme zabezpečiť predaj a výmenu všetkých dôležitých častí podvozkov (tlmiče, pružiny, stabilizátory, tyčky riadenia, tyčky stabilizátorov, čapy, kĺby, ramená, riadenia, vedenia, ...) vo veľmi prijateľných cenách. Každému zákazníkovi dáme na výber alternatívy značiek a technických parametrov ponúkaných dielov.

  

 

výmena poloosi BMW generálna oprava nápravy Citroen výmena listovej pružiny Renault

 výmena poloosi BMW

 

 generálna oprava nápravy Citroen

 

 výmena listovej pružiny Renault

 

výmena krycieho plechu Fiat výmena ložiska BMW výmena poloosi Hilux
 výmena krycieho plechu Fiat  výmena ložiska BMW  výmena poloosi Hilux